Dobrze poinformowani robotnicy są bardziej zaangażowani i lepiej zmotywowani do pracy

026-1-720x379

Firma Johns Manville Slovakia S.A. stanowi część międzynarodowej grupy handlowej o tej samej nazwie, która od ponad 150 lat zajmuje się produkcją włókna szklanego. 900 pracowników słowackiego zakładu zatrudnionych jest przede wszystkim na produkcji.

W oparciu o rozmowy z personelem, zarząd spółki doszedł do wniosku, że pracownicy działu produkcji są niewystarczająco poinformowani i zaangażowani w wewnętrzne sprawy firmy.Uświadomiono sobie, że dla sukcesu organizacji kluczowe jest dostarczenie robotnikom wszystkich niezbędnych informacji w odpowiednim czasie, a także wywołanie w nich poczucia przynależności do firmy.

Zarząd stanął przed wyzwaniem znalezienia odpowiedniego, efektywnego narzędzia, które byłoby dostępne zawsze i wszędzie, prezentując informacje szybko i na czas.

Kupując 12 interaktywnych infokiosków, umieszczonych w obiektach produkcyjnych zakładu, kierownicy spółki zamierzali usprawnić komunikację z robotnikami na dziale produkcji oraz umożliwić im płynne uzyskiwanie niezbędnych informacji, bez konieczności dostępu do komputera.

Aplikacja systemu digital signage na potrzeby komunikacji wewnętrznej w zakładzie produkcyjnym Johns Manville ma spełniać następujące zadania i oczekiwania:

 1. Lepsza komunikacja z robotnikami
  • Ogłaszanie ważnych komunikatów firmowych, odznaczeń pracowników itp.
  • Zapoznanie pracowników z niedawnymi wydarzeniami oraz studiami przypadku
 2. Podniesienie produktywności
  • Publikacja kluczowych danych, dotyczących wydajności, raportów postępu i danych online (dane z magazynu, wyniki produkcji itp.)
  • Poprawa efektywności pracy dzięki eksportowi danych z produkcji w realnym czasie
  • Prosty i szybki dostęp do dokumentacji projektowej i produkcyjnej
 3. Zwiększenie bezpieczeństwa i podniesienie jakości
  • Szybkie i bezproblemowe wyświetlanie komunikatów awaryjnych, filmów instruktażowych z dziedziny BHP oraz szkoleń wewnętrznych
  • Podkreślenie kluczowych, obowiązkowych środków bezpieczeństwa
  • Szczegółowe śledzenie poszczególnych kroków procesu produkcji w celu poprawy stanu kontroli i zarządzania jakością

Przemyślana komunikacja w firmie za pomocą systemów digital signage może wywołać w pracownikach poczucie przynależności i udziału w sukcesie pracodawcy, a także zwiększyć ich zaangażowanie i motywację.

Powrót do aktualności

W górę