Czeskie firmy IT przyciągnęły uwagę inwestorów zagranicznych

Republika Czeska zaprezentowała się na międzynarodowej konferencji technologicznej unBound Digital w Wielkiej Brytanii. Uznano ją za atrakcyjną lokalizację firm informatycznych. Agencja CzechInvest, Czech ICT Alliance i czescy startupowcy przygotowali dla inwestorów zagranicznych, odwiedzających targi w Londynie, seminarium na temat czeskiego biznesu cyfrowego. Seminarium zainicjował Yossi Vardi, inwestor i założyciel serwera ICQ.

Na konferencji unBound Digital, która odbyła się we wtorek, 25 listopada 2014, zaprezentowano najnowsze trendy w dziedzinie komercyjnej komunikacji cyfrowej. Konferencja ta dała firomom technologicznym szansę skontaktowania się z inwestorami, międzynarodowymi korporacjami i biznesmenami z różnych branż.

„Udało nam się zdobyć kilka konkretnych propozycji ekspansji do Republiki Czeskiej”, podsumowałkonferencję przedstawiciel CzechInvest w Wielkiej Brytanii, Michal Mravinač.

„Technologiami stworzonymi w czeskich startupach zainteresowały się globalne korporacje, w tym choćby Deutsche Telecom. Bez uczestnictwa w międzynarodowym wydarzeniu o tej skali z pewnością nie udałoby się nam nawiązać takich kontaktów”, dodał prezes Czech ICT Alliance, Michal Zálešák.

Republika Czeska dysponuje wysokiej jakości infrastrukturą technologiczną i bogatą tradycją badań i rozwoju. Już wielokrotnie udało się tu przyciągnąć międzynarodowych liderów w biznesie IT. Inwestowali tu na przykład Microsoft, IBM, Tieto czy Red Hat, który niedawno w Brnie otworzył największe centrum rozwojowe i badawcze. „Na takich fundamentach można by zbudować o wiele, wiele więcej”, dodaje Mravinač.

W tegorocznym spotkaniu, które odbyło się w londyńskim Vinopolis, wzięło udział niemal tysiąc biznesmenów, inwestorów i startupowców. Było tam siedem najlepszych czeskich firm startupowych: Infivision, INVEA-TECH, TrustPort, Railsformers, storyous.com, Usertech oraz Ki-Wi Digital, który kilka dni wcześniej otrzymał krajową nagrodę Projekt Biznesowy Roku 2013 od agencji CzechInvest i Ministerstwa Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej, za specjalną aplikację przeznaczoną dla osób starszych. Jeden z założycieli spółki, Petr Adamík, wystąpił w głównym programie konferencji, w panelu o nazwie Global Showcase. W dyskusji panelowej z Chrisem Whiteleyem, wiceprezesem BBC Worldwide Michal Feix z portalu Seznam.cz udowodnił, że czeskie firmy przodują w innowacjach w dziedzinie cyfrowych filmów video.

Zdroj: CzechInvest

Powrót do aktualności

W górę